Małgorzata Golik

mgr fizjoterapii, właściciel
kierownik działu fizjoterapii neurologicznej

Jestem fizjoterapeutą dziecięcym z 10 letnim doświadczeniem zawodowym oraz 8 letnim stażem w pracy z Pacjentem pediatrycznym. W swojej pracy bazuję na rzetelnej analizie ontogenezy i rozwoju niemowląt zgodnie z aktualną wiedzą z zakresu neurologii, ortopedii i fizjoterapii. W terapii łączę metody neurorozwojowe takie jak NDT Bobath oraz metodę Vojty, uzupełnione o pracę strukturalną i terapię manualną dedykowaną dla małego Pacjenta. Od 6 lat wykorzystuję w swojej pracy również terapię czaszkowo-krzyżową i elementy osteopatii i terapii wisceralnej dla dzieci.

Główną grupą moich Pacjentów są niemowlęta z zaburzeniami ośrodkowej koordynacji nerwowej, asymetrią ułożeniową, zaburzeniami gastrologicznymi, problemami z prawidłowym ssaniem, oraz niemowlęta z ortopedycznymi zaburzeniami układu kostno-stawowego (dysplazja stawu biodrowego, kręcz szyjny, stopa szpotawa, końsko-szpotawa). Pracuję z dziećmi zdrowymi oraz z dziećmi wymagającymi wczesnej interwencji fizjoterapeutycznej z powodu komplikacji okołoporodowych.

Pierwszy kontakt z rodzicami Pacjenta opieram o podstawowy wywiad medyczny o zdrowiu matki, przebiegu ciąży i porodu oraz – w przypadku zainteresowania – o szczegółowy wywiad oparty o holistyczne podejście do matki i dziecka. W trakcie pierwszej wizyty bardzo istotne jest dla mnie zbudowanie atmosfery bezpieczeństwa i zaufania ze strony rodzica i dziecka, dlatego też staram się wdrażać najtrudniejsze elementy terapii z rozwagą i szacunkiem do strefy bezpieczeństwa niemowlęcia. W mojej pracy bardzo istotne jest dla mnie indywidualne podejście do problemów rodzica i pacjenta, dlatego też nie stosuję schematycznego sposobu terapii, ale dostosowuję narzędzia i podejście zgodnie z aktualną sytuacją. Oferuję również wizyty domowe.


Działalność edukacyjna:

  • instruktor szkoleń pt. ” Zastosowanie biofeedbacku w fizjoterapii neurologicznej” Szanghaj, Guangzhou, Shenzen, Xian. 
  • ” Wdrożenie protokołów pracy z pacjentem pediatrycznym z ujęciem metod neurorozwojowych” Szanghaj, Kair, Manchester, Londyn.
  • przeprowadzenie szkoleń dla klientów ubezpieczycieli (pacjenci neurologiczni) Manchester, UK;
  • prezentacja metod neurorozwojowych w pracy z pacjentem pediatrycznym – Dziecięcy Szpital Rehabilitacyjny, Szanghaj. 

Certyfikaty: