Katarzyna Pająk

mgr fizjoterapii

Nazywam się Katarzyna Pająk i z radością przedstawię Ci swoje doświadczenie zawodowe oraz pasję jaką jest dla mnie Człowiek z każdej perspektywy.

Ukończyłam studia licencjackie w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Moja praktyka zawodowa była bardzo bogata w różne doświadczenia. Zaczynając od Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im.prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach, gdzie pracowałam na oddziałach psychiatrycznych i neurologicznym, przez Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancin-Jeziornej będąc prekursorem Masażu Tajskiego w placówce medycznej w Polsce, następnie staż, wolontariat
a potem również praca w Carolina Medical Center. Ostatnie miejsce dało mi również poszerzenie i ugruntowanie swoich umiejętności w rehabilitacji sportowej i pracy ze sprzętem
do badań biomechaniki człowieka.

Wielokrotne wsparcie profesjonalne biegaczy na organizowanych imprezach biegowych, również na obozach sportowych badmintona, jak i podczas zawodów Pole Dance. W tle również zbierałam doświadczenie z klientami w fitness klubie hotelu Sheraton przy zabiegach masażu. Następnie pojawiła się praktyka własna oraz kolejne wyjątkowe dla mnie miejsce ze sportowcami i artystami Cyrku du Soleil podczas ich miesięcznej trasy show „Kooza” w Warszawie. 
Obecnie pracuję w Szwajcarii w luksusowym spa „Six Senses” The Alpina Gstaad, w miejscu, które przewodzi na skalę europejską i w znaczącym stopniu w zakresie globalnym w kreowaniu pracy z klientem i tworzeniu nowoczesnego podejścia do doboru metod przy łączeniu wschodnich i zachodnich narzędzi. Hasłem przewodnim tego miejsca jest „pomoc w ponownym połączeniu się ze sobą, z ludźmi i ze światem”. Tutaj praca holistyczna jest priorytetem. Dobrze wykonany zabieg jak i profesjonalne wsparcie w powrocie do równowagi są ważne. Mogę tu wykorzystywać swoje fizjoterapeutyczne doświadczenia jak również pracować na poziomach subtelnych jak emocje czy energie. Tą wiedzę mogłam posiąść dzięki swojej czteroletniej(i wciąż trwającej) pracy z Tybetańskim Lamą i Szamanem oraz praktyce Qigong stylu Wu Qin Xi u Hiszpańskiego Mistrza i innych. Starożytna wiedza i kultury Wschodu jest częścią mojej pasji a także uważam istotną częścią wiedzy o człowieku, którą nieustannie zgłębiam od jakiegoś czasu ucząc się również języka mandaryńskiego, czy w tym roku podczas pobytu na Bali poznanie leczniczego Tradycyjnego Masażu Balijskiego.

Przez rok prowadziłam Stowarzyszenie Pole Sport Polska jak również byłam wicemistrzynią Polski w Combat Kalaki, filipińskiej sztuce walki. Sporty gimnastyczne i ekstremalne są moją fascynacją, trenując np. pole dance, woltyżerkę, dżygitówkę, taniec, inne…z radością poznawałam możliwości ciała i jego wyjątkowość. 

Cała moja droga i radość z tego co robię zaowocowała założeniem funpage’a „Katarzyna Pająk Multidimesional Physiotherapy”, który prowadzę w dwóch językach. Łącząc najważniejsze nurty wiedzy chcę podarować każdemu zainteresowanemu wskazówki i klucze, które mogą posłużyć do odkrycia siebie na nowo nie tylko ze strony fizycznej, wrócić do równowagi, znaleźć wewnętrzny spokój, poprawić jakość swojego życia na wielu płaszczyznach. 

Jestem wegetarianką, mam wspaniałych przyjaciół i rodzinę, kocham ludzi, czuję się w pełnym zdrowiu, każda okazja
jest dla mnie najlepszą lekcją i rozwojem, każda chwila jest dla mnie najlepszym momentem do bycia w Teraz. Uwielbiam zachwycać się Życiem.