Kompetentny i troskliwy

Zespół

Małgorzata Golik

Małgorzata Golik
mgr fizjoterapii, właściciel
kierownik działu fizjoterapii neurologicznej

Jestem fizjoterapeutą dziecięcym z 10 letnim doświadczeniem zawodowym oraz 5 letnim stażem w pracy z Pacjentem pediatrycznym. W swojej pracy bazuję na rzetelnej analizie ontogenezy i rozwoju niemowląt zgodnie z aktualną wiedzą z zakresu neurologii, ortopedii i fizjoterapii. W terapii łączę metody neurorozwojowe takie jak NDT Bobath oraz metodę Vojty, uzupełnione o pracę strukturalną i terapię manualną dedykowaną dla małego Pacjenta. Od 3 lat wykorzystuję w swojej pracy również terapię czaszkowo-krzyżową i elementy osteopatii i terapii wisceralnej dla dzieci.

Główną grupą moich Pacjentów są niemowlęta z zaburzeniami ośrodkowej koordynacji nerwowej, asymetrią ułożeniową, zaburzeniami gastrologicznymi, problemami z prawidłowym ssaniem, oraz niemowlęta z ortopedycznymi zaburzeniami układu kostno-stawowego (dysplazja stawu biodrowego, kręcz szyjny, stopa szpotawa, końsko-szpotawa). Pracuję z dziećmi zdrowymi oraz z dziećmi wymagającymi wczesnej interwencji fizjoterapeutycznej z powodu komplikacji okołoporodowych.

Pierwszy kontakt z rodzicami Pacjenta opieram o podstawowy wywiad medyczny o zdrowiu matki, przebiegu ciąży i porodu oraz – w przypadku zainteresowania – o szczegółowy wywiad oparty o holistyczne podejście do matki i dziecka. W trakcie pierwszej wizyty bardzo istotne jest dla mnie zbudowanie atmosfery bezpieczeństwa i zaufania ze strony rodzica i dziecka, dlatego też staram się wdrażać najtrudniejsze elementy terapii z rozwagą i szacunkiem do strefy bezpieczeństwa niemowlęcia. W mojej pracy bardzo istotne jest dla mnie indywidualne podejście do problemów rodzica i pacjenta, dlatego też nie stosuję schematycznego sposobu terapii, ale dostosowuję narzędzia i podejście zgodnie z aktualną sytuacją. Oferuję również wizyty domowe.

Działalność edukacyjna:

Działalność edukacyjna:

  • instruktor szkoleń pt. ” Zastosowanie biofeedbacku w fizjoterapii neurologicznej” Szanghaj, Guangzhou, Shenzen, Xian. 
  • ” Wdrożenie protokołów pracy z pacjentem pediatrycznym z ujęciem metod neurorozwojowych” Szanghaj, Kair, Manchester, Londyn.
  • przeprowadzenie szkoleń dla klientów ubezpieczycieli (pacjenci neurologiczni) Manchester, UK;
  • prezentacja metod neurorozwojowych w pracy z pacjentem pediatrycznym – Dziecięcy Szpital Rehabilitacyjny, Szanghaj. 

Certyfikaty:

fizjoterapiafizjoterapia

Aleksandra Zmudzińska

Aleksandra Zmudzińska

Aleksandra Zmudzińska
MMedSci, neurologopeda, afazjolog, terapeuta NeuroFeedback,
filolog, technik EEG, psychoterapeuta w trakcie.

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz The University of Sheffield w Anglii. Członek The Royal College of Speech and Language Therapists oraz Health Professions Council. Doświadczenie zawodowe zdobyła podczas praktyk w Wielkiej Brytanii, m.in. w klinikach: Firth Park, Manor Park, Centenary House oraz Phillippa Cottam Communication Clinic. Ponadto uczestniczyła w indywidualnej i grupowej terapii logopedycznej osób dorosłych, m.in. w centrum diagnostyczno-rehabilitacyjnym Assessment and Rehabilitation Centre, Sheffield, ambulatoryjnym zespole mulitidyscyplinarnym The Stroke Outreach Team, Doncaster, klinice uniwersyteckiej w Sheffield Phillippa Cottam Communication Clinic, szpitalach w Chesterfield i Doncaster. Pracowała również w centrum MedicoBrain oraz dla organizacji charytatywnej Chest, Heart and Stroke Scotland w Edynburgu. Obecnie prowadzi terapię dorosłych pacjentów z nabytymi zaburzeniami mowy i języka takimi jak afazja, dyzartria, dyspraksja. W swojej pracy kładzie nacisk na poprawę jakości życia pacjentów a metody terapeutyczne dopasowuje do każdego indywidualnie. Prowadzi terapię również w języku angielskim. Aktualnie jest w trakcie szkolenia z zakresu psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia.

Czym jest afazja? Najogólniej rzecz ujmując, afazja to zaburzenie procesu komunikacji, które nie wynika z niedowładu lub paraliżu mięśni biorących udział w mówieniu. Może oznaczać trudności z rozumieniem i nadawaniem mowy jak również pisaniem i czytaniem. Warto zaznaczyć, że każdy afatyk jest inny pod względem zarówno doświadczanych problemów jak i ich nasilenia. Pacjent z ciężką postacią afazji będzie miał trudności z własną mową jak i rozumieniem mowy innych, co utrudni mu bądź całkowicie uniemożliwi kontakt z otoczeniem. Pacjent z mniejszym nasileniem trudności może jedynie sporadycznie przestawiać litery w wyrazach podczas pisania bądź też mylić pojedyncze dźwięki w wypowiadanych wyrazach. Większość afatyków doświadcza syndromu zwanego anomią, czyli problemów z przypominaniem sobie słów.
Niezwykle istotny i wart podkreślenia jest fakt, że afazja dotyczy jedynie komunikacji. Nie powoduje ona natomiast zmian osobowości (przynajmniej bezpośrednio) ani intelektu. Chory zachowuje zatem trzeźwość myślenia lecz ciężko mu znaleźć słowa by wyrazić swoje myśli i nawiązać kontakt z otoczeniem, co sprawia, że poziom odczuwanej przez niego frustracji jest bardzo wysoki. Oprócz bezpośredniej terapii logopedycznej i neuropsychologicznej, właśnie ten ogrom cierpienia domaga się uwagi szczególnie w pierwszych tygodniach po udarze.

Książki:

Zestaw ćwiczeń zawiera materiały językowe przeznaczone do pracy z dorosłymi osobami z afazją. Materiał językowy obejmuje w większości zbiór czasowników najczęściej używanych, a przez to najbardziej przydatnych w życiu codziennym. Praca z czasownikami jest niezwykle ważna we wczesnej fazie rehabilitacji  mowy i języka, ponieważ wyrażają one czynności związane z najważniejszymi ludzkimi potrzebami. Ich zaspokojenie może znacznie poprawić ogólny stan pacjenta, jego samopoczucie oraz pozytywnie wpłynąć na jakość życia. Zeszyt ćwiczeń wspomaga odbudowę utraconych funkcji komunikacyjnych i pozwala zaoszczędzić czas logopedom w planowaniu terapii.

Druga część, poświęcona rzeczownikom, zawiera ćwiczenia mające na celu ułatwienie dostępu do znanych i często używanych słów np. nazw przedmiotów i sprzętów domowych, produktów spożywczych, środków transportu itp. Ćwiczenia dają możliwość wielokrotnych powtórzeń tych pospolitych słów w różnych kontekstach, aby łatwiej było je zapamiętać. Celowi temu ma służyć na przykład przypominanie sobie wyrazów należących do tej samej kategorii semantycznej, wyrazów o podobnym lub przeciwstawnym znaczeniu oraz wyrazów powiązanych ze sobą w inny logiczny sposób.
Podobnie jak w przypadku pierwszej części, ćwiczenia mogą być wykorzystywane przez logopedów z różnych środowisk pracy a także przez samych pacjentów w domu.

Certyfikaty:

 

Bez względu na to, czy Twój stan został spowodowany przez sport,
pracę lub wypadek, z radością Ci pomożemy.

Umów teraz wizytę!
Nazywam się Katarzyna Pająk i z radością przedstawię
Ci swoje doświadczenie zawodowe oraz pasję jaką jest dla mnie Człowiek z każdej perspektywy.  
Ukończyłam studia licencjackie w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie oraz studia magisterskie
na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Moja praktyka zawodowa była bardzo bogata w różne doświadczenia. Zaczynając od Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im.prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach, gdzie pracowałam na oddziałach psychiatrycznych
i neurologicznym, przez Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancin-Jeziornej będąc prekursorem Masażu Tajskiego w placówce medycznej w Polsce, następnie staż, wolontariat
a potem również praca w Carolina Medical Center. Ostatnie miejsce dało mi również poszerzenie i ugruntowanie swoich umiejętności w rehabilitacji sportowej i pracy ze sprzętem
do badań biomechaniki człowieka. Wielokrotne wsparcie profesjonalne biegaczy na organizowanych imprezach biegowych, również na obozach sportowych badmintona,
jak i podczas zawodów Pole Dance. W tle również zbierałam doświadczenie z klientami w fitness klubie hotelu Sheraton przy zabiegach masażu. Następnie pojawiła się praktyka własna oraz kolejne wyjątkowe dla mnie miejsce
ze sportowcami i artystami Cyrku du Soleil podczas
ich miesięcznej trasy show „Kooza” w Warszawie. 
Obecnie pracuję w Szwajcarii w luksusowym spa „Six Senses” The Alpina Gstaad, w miejscu, które przewodzi na skalę europejską i w znaczącym stopniu w zakresie globalnym
w kreowaniu pracy z klientem i tworzeniu nowoczesnego podejścia do doboru metod przy łączeniu wschodnich
i zachodnich narzędzi. Hasłem przewodnim tego miejsca jest „pomoc w ponownym połączeniu się ze sobą, z ludźmi
i ze światem”. Tutaj praca holistyczna jest priorytetem. Dobrze wykonany zabieg jak i profesjonalne wsparcie
w powrocie do równowagi są ważne. Mogę tu wykorzystywać swoje fizjoterapeutyczne doświadczenia jak również pracować na poziomach subtelnych jak emocje czy energie. Tą wiedzę mogłam posiąść dzięki swojej czteroletniej(i wciąż trwającej) pracy z Tybetańskim Lamą i Szamanem oraz praktyce Qigong stylu Wu Qin Xi u Hiszpańskiego Mistrza
i innych. Starożytna wiedza i kultury Wschodu jest częścią mojej pasji a także uważam istotną częścią wiedzy
o człowieku, którą nieustannie zgłębiam od jakiegoś czasu ucząc się również języka mandaryńskiego, czy w tym roku podczas pobytu na Bali poznanie leczniczego Tradycyjnego Masażu Balijskiego.

Przez rok prowadziłam Stowarzyszenie Pole Sport Polska
jak również byłam wicemistrzynią Polski w Combat Kalaki, filipińskiej sztuce walki. Sporty gimnastyczne i ekstremalne są moją fascynacją, trenując np. pole dance, woltyżerkę, dżygitówkę, taniec, inne…z radością poznawałam możliwości ciała i jego wyjątkowość. 

Cała moja droga i radość z tego co robię zaowocowała założeniem funpage’a „Katarzyna Pająk Multidimesional Physiotherapy”, który prowadzę w dwóch językach. Łącząc najważniejsze nurty wiedzy chcę podarować każdemu zainteresowanemu wskazówki i klucze, które mogą posłużyć do odkrycia siebie na nowo nie tylko ze strony fizycznej, wrócić do równowagi, znaleźć wewnętrzny spokój, poprawić jakość swojego życia na wielu płaszczyznach. 

Jestem wegetarianką, mam wspaniałych przyjaciół i rodzinę, kocham ludzi, czuję się w pełnym zdrowiu, każda okazja
jest dla mnie najlepszą lekcją i rozwojem, każda chwila
jest dla mnie najlepszym momentem do bycia w Teraz. Uwielbiam zachwycać się Życiem.